ІСТОРІЯ МІНЕРАЛЬНОЇ ВОДИ "РЕГІНА"

Іcторія мінеральної води “Регіна” — одна з найбагатших в Україні. Початок її припадає на кінець ХІХ століття. Легенда розповідає, що у польського дворянина Олександра Сабанського важко хворіла донька Регіна. Ліки не допомагали і лікарі порадили відвезти дівчину до родового маєтку Житники, ближче до природи. Від місцевих жителів до Сабанського дійшли чутки про чудодійні властивості лісового джерела, і протягом кількох місяців його дочка пила воду тільки з цього джерела, вмивалась нею, на цій воді готувалась їжа. 

Вода з джерела дійсно виявилась цілющою і невдовзі Регіна повністю одужала. На честь цієї події джерельна вода отримала ім’я дівчини — “Регіна”. Сабанський вжив заходів по вивченню цієї води, а згодом її практичного використання. Склад води неодноразово досліджували у хімічних та медичних лабораторіях Риги, Варшави, Берліна, Петербурга та Одеси. Мінеральна столова джерельна вода “Регіна” визнана доброю, здоровою, і вона не поступається кращим водам Європи типу “Аполінарис”, “Билінер”, “Гісгюблер”, а також за складом і властивостями наближається до Березовських і Трускавецьких мінеральних вод.

“Регіна” відзначена похвальним листом на виставці у Варшаві в 1902 році; нагороджена срібними медалями; у відділі натуральних мінеральних вод Цихоцинку в 1908 році; на гігієнічній виставці у Любліні в 1910 році; на Сільськогосподарській виставці у Проскурові у 1912 році; одержала схвальні відгуки на виставках досягнень народного господарства у Києві (1986 р.) у Москві (1987 р.); визнана екологічно чистою у номінації “Довкілля для Європи” (Київ, 2003 р.); одержала диплом і знак якості “Вища проба” національної імеджевої програми “Лідер ХХІ століття” (2004 р.). 

До 1917 року вода “Регіна” користувалась великим попитом в Росії, постачалась до імператорського столу, в значній кількості постачалась за кордон: до Австрії, Угорщини, Румунії, Німеччини, Польщі та Франції.

Після революції про джерело на довгий час забули. Тільки в 1946 році були зроблені повторні аналізи. І знову — затишшя. На початку 50-х років минулого століття краєзнавець Л. І. Шипович записав спогади старожилів с. Житники, які колись працювали у пана Сабанського. Йому вдалося довідатися, що в дореволюційний період на джерелі було споруджено криницю зі стінами метрової товщини і овальний басейн. Воду подавали трубами з басейну в розливну кімнату, а зайву випускали у струмок. За добу тут розливали 2000 пляшок газованої води залежно від попиту. Біля джерела спорудили житловий будинок і два льохи.

У 1960 році радянська влада ухвалила рішення про використання мінеральної води «Регіна», тому був збудований завод у Мурованих Курилівцях, який почав діяти у 1962 році. В нових цехах були встановлені лінії чеського виробництва. Потужність підприємства становила 1,5 млн пляшок на рік, після реконструкції — близько 29 млн пляшок.

Чверть століття відпрацював директором підприємства Борис Терентійович Мельник. 

Від жовтня 1995 року підприємство перетворили у відкрите акціонерне товариство "Мурованокуриловецький завод мінеральної води «Регіна», яке згодом увійшло до складу потужної багатопрофільної корпорації «Прем'єр-фінанс». Інвестиції, спрямовані на розвиток підприємства корпорацією та особиста підтримка голови ради директорів «Прем'єр-фінанс» Володимира Продивуса дозволили суттєво оновити виробництво, значно збільшивши об'єми розливу води для споживачів. 

Мінеральна вода "Регіна" — це не просто підприємство, а справжня перлина Поділля, легендарний бренд, яким пишалися та продовжують пишатися подоляні вже декількох поколінь. Тому інвестування в оновлення виробничих потужностей "Регіни" — це інвестуванння в регіональну історію, в продукт, перевірений часом та попитом. Корпорація "Прем'єр-Фінанс" має в своєму складі багато різнопрофільних підприємств, за якими власне минуле, але завод в Мурованих Курилівцях ми любимо та цінуємо по-особливому. 

Володимир Продивус,

голова ради директорів корпорації "Прем'єр-Фінанс"

При підготовці сторінки використовувалися матеріали:

 

Пустовіт, О. Польські магнати Сабанські на Вінниччині: про заводи і про людей: [про історію мінеральної води «Регіна», джерело якої знаходиться у с. Житники Мурованокуриловец. р-ну] / О. Пустовіт // Місто. — 2005. — 6 трав. — С. 20.
Регіна — королева вод України: [Мурованокуриловец. р-н] // Наше Придністров'я. — 2005. — 20 серп.
Боледзюк, М. Під жовто-зеленим прапором «Регіни»: [з історії та сьогодення п-ва «Регіна»] / М. Боледзюк // Подолія. — 2005. — 30 серп.