Початок
Іcторія мінеральної води “Регіна” — одна з найбагатших в Україні. Початок її припадає на кінець ХІХ століття. Легенда розповідає, що у польського дворянина Олександра Сабанського важко хворіла донька Регіна. Ліки не допомагали і лікарі порадили відвезти дівчину до родового маєтку Житники, ближче до природи.
Від місцевих жителів до Сабанського дійшли чутки про чудодійні властивості лісового джерела, і протягом кількох місяців його дочка пила воду тільки з цього джерела, вмивалась нею, на цій воді готувалась їжа.
Відзначення
- “Регіна” відзначена похвальним листом на виставці у Варшаві в 1902 році
- Нагороджена срібними медалями; у відділі натуральних мінеральних вод Цихоцинку в 1908 році
- На гігієнічній виставці у Любліні в 1910 році;
- На Сільськогосподарській виставці у Проскурові у 1912 році;
- Одержала схвальні відгуки на виставках досягнень народного господарства у Києві (1986 р.) у Москві (1987 р.)
- Визнана екологічно чистою у номінації “Довкілля для Європи” (Київ, 2003 р.)
- Одержала диплом і знак якості “Вища проба” національної імеджевої програми “Лідер ХХІ століття” (2004 р.).
До 1917 року вода “Регіна” користувалась великим попитом в Росії, постачалась до імператорського столу, в значній кількості постачалась за кордон: до Австрії, Угорщини, Румунії, Німеччини, Польщі та Франції.
Розвиток
Після революції про джерело на довгий час забули. Тільки в 1946 році були зроблені повторні аналізи. І знову — затишшя. На початку 50-х років минулого століття краєзнавець Л. І. Шипович записав спогади старожилів с. Житники, які колись працювали у пана Сабанського. Йому вдалося довідатися, що в дореволюційний період на джерелі було споруджено криницю зі стінами метрової товщини і овальний басейн.
Воду подавали трубами з басейну в розливну кімнату, а зайву випускали у струмок. За добу тут розливали 2000 пляшок газованої води залежно від попиту. Біля джерела спорудили житловий будинок і два льохи.
У 1960 році радянська влада ухвалила рішення про використання мінеральної води «Регіна», тому був збудований завод у Мурованих Курилівцях, який почав діяти у 1962 році.
В нових цехах були встановлені лінії чеського виробництва. Потужність підприємства становила 1,5 млн пляшок на рік, після реконструкції — близько 29 млн пляшок.
Акціонерне товариство
Від жовтня 1995 року підприємство перетворили у відкрите акціонерне товариство “Мурованокуриловецький завод мінеральної води «Регіна», яке згодом увійшло до складу потужної багатопрофільної корпорації «Прем’єр-фінанс». Інвестиції, спрямовані на розвиток підприємства корпорацією та особиста підтримка голови ради директорів «Прем’єр-фінанс» Володимира Продивуса дозволили суттєво оновити виробництво, значно збільшивши об’єми розливу води для споживачів.
Виробництво
Шлях до свого споживача мінеральна вода “Регіна” починає із підземного озера в заповідній екологічно чистій зоні українського Поділля біля села Житники Мурованокуриловецького району Вінницької області. Із глибини 137 метрів під природнім тиском вода піднімається на поверхню. Важливим фактором користі мінеральної води є її насичення мінералами та мікроелементами без штучного пришвидшення, тому насосне обладнання, як спосіб значно пришвидшити об’єм випущеної продукції, на заводі “Регіна” не використовується.
Самоплином мінеральна вода збирається в ємностях спеціальних інжнерних конструкцій – каптажів, головна мета яких забезпечити збір води без доступу до неї будь-яких природніх чинників. Заповнюючи ємності каптажів, мінеральна вода по спеціальному трубопроводу із нержавіючої сталі біжить 7 км до заводу “Регіна” в сусідньому із Житниками населеному пункті Муровані Куриловці.
На заводі мінеральна вода проходить лише механічну та бактерицидну очистку, оминаючі контакту із хімічними речовинами на шляху від джерела до пляшки. Розлив продукції відбувається на сучасній автоматизованій лінії потужністю до 90 тонн води на добу.
На заводі не використовується технології “домінералізації” води: у пляшки розливається мінеральна вода із тим хімічним складом, що закладений у неї природою.
Мінеральна вода “Регіна” – це прекрасний продукт, перевірений не одним поколінням подолян. Зараз завод завершує процедуру отримання сертифікатів стандарту якості європейського рівня ISO і розпочинає експансії нашої води в Європу. Впевнений, європейський споживач оцінить цілющі властивості подільської води-легенди.